Mafya Dizilerine Bir Yenisi Eklendi: McMafia

Mafya Dizilerine Yeni Bir Soluk

Yeni yılın ilk günlerinde yayınlanan, ilk dizilerden biri olan Mcmafia, içerisinde gerilim, mafya çatışmaları ve tarihi hesaplaşmaları barındırıyor.

Dizinin ilk bölümü 2 Ocak’ta yayınlandı ve izleyicilerden olumlu not almayı başardı. Bilindik mafya hesaplaşmalarının dışına çıkmaya çalışan ve teknolojik, ekonomik gelişmelerden de yararlanan dizinin konusu da oldukça güncel.

Yeni dünya düzeni olarak bildiğimiz dijital ekonomi alanına da el atan dizi, borsa ve yatırım şirketleri ve mafya arasındaki sıkıntılı konulara değinmeye çalışıyor. Dizini konusu, Sovyet Rusya’dan kovulan yada kaçan bir mafya ailesinin yaptığı hatalar üzerine. Dizi baba, oğul arasındaki kuşak çatışmalarına da değinmeyi unutmuyor.

Rus Mafyası İş Başında

Rusya’dan kaçan bu aile İngiltere’ye yerleşiyor ve burada yaşamaya başlıyor. Ailenin en küçük üyesi olan Alex, İngiltere’de okuyarak bir İngiliz’e dönüşüyor ve meslek olarak da borsa yatırımcılığını seçiyor. Mesleğinde ilerleyerek başarılı bir yatırımcıya dönüşen Alex’in hayatı amcası Boris yüzünden değişiyor. Amcasının Rusya’daki düşmanlarına yönelik saldırgan tavırları, bir gün amcasının evinde öldürülmesine yol açıyor.

Olaylar buradan sonra büyüyerek ilerliyor. Alex, amcasının en yakın arkadaşlarından birinin yanına gidiyor ve ondan yardım istiyor. Amcasının arkadaşı, Rusya’nın en büyük ikinci mafya ailesi konumunda bulunuyor. Amcasının arkadaşının desteğiyle Alex amcasını öldürenlere karşı ve ailesini korumak üzerine büyük bir mücadeleye girişiyor.

İMDB Puanı İyi

Dünyaca ünlü değerlendirme sitesi olan imdb’den 7,9 puan alan dizinin baş rollerinde James Norton, David Straithairn ve Julliet Rylance oynuyor.

Bir önceki yazımız olan Dizilerde İspanyolca Rüzgarı başlıklı makalemizde dizi izle, hollywood ve la casa de papel hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.