Efsane Diziler Kendini Belli Eder – 4

Dizi İzlerken En Çok Dikkat Ettiğiniz Konu Nedir ?

Yabancı dizi ya da yerli dizi fark etmeksizin dizi izlerken dikkat edilen en önemli konu devamlılıktır. Burada devamlılıktan kast ettiğimiz ilk bölümünden itibaren takip edilen dizinin en son bölümüne kadar her sahnesinin ezbere bilinmesi durumudur.

Diziler artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Akşam işten ya da okuldan eve geldiğimizde bizi bir nebze de olsa gerçek hayattan kopartan ve aklımızı dağıtmamıza yardımcı olan yabancı diziler veya yerli diziler olmaktadır. Bu noktada yayınlanan dizilerin bazıları diğerlerinden daha çok dikkatimizi çekmekte ve vaktimizi almaktadır.

la-casa-de-papel-izle-1

La Casa De Papel

Daha fazla dikkatimizi çeken ve vaktimizi alan dizilere biz efsane diziler diyebiliriz. Efsane diziler harika konu ve çekimleriyle aklımızda yer ederler. Bu dizilerin geçmişten günümüze her harika dizi sitesinde ayrı bir yeri vardır. Bizim harika dizi sitemizde de bu diziler için ayrı bir kategori bulunmaktadır.

Efsane Diziler Yazı Dizisi

Geçtiğimiz haftalarda siz izleyicilerle paylaştığımız efsane ve harika dizilere iki yeni ekleme yaparak bu haftaya başlayacağız. İlk dizimiz çok fazla uzun sürmese de konusu ve oyunculuklarıyla herkesin gönlünde taht kurmayı başaran Person Of Interest dizisi. Diğer harika dizi ise daha yeni ve etkileyici bir İspanyol dizisi olan La Casa De Papel adlı polisiye dizi olacak.

Person Of Interest

person-of-interest-izle

Dizi gelişen bilgisayar teknolojilerinin gelebileceği son noktayı ve insanların bir noktadan sonra makinelerin kontrolü altına girebileceği ile ilgili harika ve fantastik bir konuyu inceliyor. Yapay zekanın yeri geldiğinde kendi yaratıcısını yani insanı dinlemediğini ve kendine göre yeni bir hayat anlayışı geliştirdiğini dizi de görebiliyoruz.

Ancak dizimizin baş kahramanları başlangıçta yapay zekanın iyi niyetli bölümünü kullanarak insanların başına bir kaza gelmemesi için uğraşıyorlar. İnsanlar tarafından geliştirilen yapay zeka adeta geleceği görebiliyor ve insanların başına henüz kötü bir olay gelmeden, kendi tasarımcısına haber vererek, başına kötü bir olay gelebilecek olan kişiyi bildirmeye çalışıyor.

Günümüz teknolojisi ile her ne kadar fantastik gelse de vicdan sahibi bir yapar zekanın insanların hayatlarını kullanmada ne kadar etkili olduğunu diziyi izlerken daha iyi anlayacaksınız. Yabancı dizi kategorimizden ve en çok izlenenler kategorisinden ulaşabileceğiniz diziyi hd izleyerek keyfinizi iki katına çıkarabilirsiniz.

Dizi ilk olarak devletten kaçan ve gerçek kimliğiyle ölü olarak bilinen bir bilgisayar programcısı ile, hayatı yaptığı hatalardan ötürü paramparça olan eski bir askerin buluşmasıyla başlıyor. Bu ikili makinenin de yardımıyla insanlara yardım ederek onların hayatlarını kurtarmaya çalışıyorlar.

La Casa De Papel

la-casa-de-papel-izle-3.sezon

Dizi piyasasında çok bulunmayan İspanyollar, bu piyasaya öyle bir giriş yaptılar ki yabancı dizi izlemeyi severler İspanyolların bu potansiyeli karşısında oldukça şaşırdı.

Özellikle Amerikan ve İngiliz dizilerinin milyonlarca kişi tarafından sevilerek takip edildiği dünya dizi sektöründe İspanyol bir polisiye dizisinin bu kadar sevildiğini görmek oldukça şaşırtıcı.

La Casa De Papel 3. Sezon Ne Zaman Başlayacak ?

Dizi bir kanunsuzlar ekibinin bir profesör tarafından bir araya getirilmesi ile başlıyor. Şu an ikinci sezonu yayınlanan dizi ilk sezonundan itibaren oldukça sürükleyici bir hızla devam ediyor. Resmi olmayan kaynaklara göre dizinin 3. sezonu 1 Mayıs 2018 tarihinde başlayabilir ancak bu diziyi sevenler La Casa De Papel 3. sezon ne zaman başlayacak sorusunun cevabını resmi ağızlardan duymak istiyorlar.

la-casa-de-papel-izle-3.sezon-ne-zaman

Neyse biz diziye hiç başlamamış olanlar için konuyu bir özel geçelim. İspanyada kanun kaçağı olarak aranan sekiz kişi bir profesör tarafından takip edilir ve tek tek bulunur.

Bu kişiler önce kendine profesör diyen bu kişinin amacını anlayamazlar ancak profesör bu kişilere oldukça fazla miktarda para ve özgürlüklerini vadetmiştir.

Bu vaadi reddedemeyen kanun kaçakları profesörün peşine takılır ve büyük planı öğrenmek için beklemeye başlar.

Ülke Başkentlerinden Takma İsimler

Eski ve kullanılmayan bir yerde buluşan ekip hep birlikte gerçek adlarını kullanmamak adına takma isimler alırlar. Bu isimlerden bazıları Tokyo, Moskova, Berlin gibi takma isimlerdir. Daha sonra büyük plan profesör tarafından anlatılır ve herkes planı uygulamak için işe koyulur. Ancak bu noktada bazı yasaklar vardır. Kadın ve erkek karışık bir hırsızlık grubunun içinde en istenmeyen durum bir ikilinin arasında aşk yaşanmasıdır. Hırsızlık planı boyunca aşkın yasak olduğu dizide bu konuda da oldukça heyecanlı sahneler yer alıyor.

Gelelim hırsızlar tarafından soyulacak yere, İspanya’nın en görkemli binalarından biri olan büyük darphane hırsızların bir numaralı hedefidir. Oldukça iyi korunana ve ülkenin ekonomisi için oldukça büyük öneme sahip olan bu bina bakalım başarıyla soyulabilecek mi ?

La Casa De Papel 1. sezon 1. bölümü izlemek için harika dizi sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

la-casa-de-papel-izle

 

Bir önceki yazımız olan Efsane Diziler Kendini Belli Eder - 3 başlıklı makalemizde breaking bad ve how i met your mother hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.