Efsane Diziler Kendini Belli Eder – 3

Harika Dizi Sitemizde Efsaneler Bitmiyor

Dizi sektörünün son on yıl içerisinde kat ettiği yol muazzam. Bu uzun ve meşakkatli yolda harcanan emek ve zamana değecek dizi projelerini derlediğimiz ve siz izleyicilere önerdiğimiz diğer bir efsane diziler yazısıyla karşınızdayız. Yerli dizi ve yabancı dizi olarak her kitleye hitap eden sitemizden iki harika dizi ile lafı çok uzatmadan sizleri buluşturalım.

İnternet devrinin en güzel olanaklarından biri şüphesiz internet üzerinden istenildiği yer ve zamanda kaçırılan yerli dizi ve yabancı dizileri izlemek. Bu öylesine bir lüks ki eskiden izlenmek istenilen dizi ve film için haftalarca hatta aylarca beklemek zorunda kalıyorduk. Daha eskiye gidersek video kasetleriyle film izlendiği ve bu video kasetlere ulaşmanın son derece zor olduğunu söyleyebiliriz.

Neyse ki artık yerli dizi ve yabancı dizi izlemek istediğimizde bu gibi sorunlarla karşılaşmıyoruz. İstediğimizi içeriği istediğimiz an izleyebiliyoruz. Tabi burada artık kaliteli yayın da devreye giriyor. İnternet hızınızın kalitesiyle doğru orantılı olarak daha yüksek kaliteli hd dizi izleyebiliyorsunuz. Hd dizi izlemek şu an her internet kullanıcısı için mümkün olmasa da ilerleyen yıllarda ülkemizdeki internet alt yapısı gelişecek ve bu da herkesin ulaşabileceği bir teknoloji haline gelecek.

Gelelim dizilerimize bugün iki efsane dizi ile ilgili tanıtım ve açıklama yapacağız. Bu dizileri çoğu internet kullanıcısı duymuş ve izlemiş olabilir ancak genç nesilleri ve internetin milyonlarca kullanıcıya hitap ettiğini düşünürsek, bu dizileri izleyenler kadar izlemeyen ve haberdar olmayan milyonlarca insan olabileceğini bilmeliyiz.

How I Met Your Mother

How-I-Met-Your-Mother-izle

Yabancı diziler arasında en çok bilinen ve sevilerek dokuz sezon boyunca izlenen dizi, komedi dizisi olarak bilinmektedir. Dizi her ne kakar komedi dizisi olarak bilinse de içerisinde dramatik ve trajikomik olayları da izlerken göreceksiniz.

Dizinin ana konusu Ted adında romantik ve naif yapılı birinin, kendisine yüzde yüz uyumlu olabilecek hayatının aşkını araması. Ancak bu dizide çok daha fazlası var. Ted’in en yakın arkadaşlarından oluşan bir grubu var ve bu grup öylesine eğlenceli ki izlerken çoğu zaman gülmekten çeneniz ağrıyabilir.

Grubun müzmin bekarı Barney, üniversiteden beri birbirleriyle beraber olan Lily ve Marshall, dizinin başlarında Ted ile büyük bir aşk yaşayan Robin dizinin ana iskeletini oluşturuyor. Daha sonra diziye eğlenceli tiplemeler giriyor ve çıkıyor ancak bu beşli dizinin baş rollerinde göreceğiniz karakterler. Sıkı bir dostluk ve arkadaşlık dizisi arayan dizi sevenler için harika dizi seçeneklerinden biri şüphesiz How I Met Your Mother.

 Breaking Bad

breaking-bad-izle

Türkiye’de çok sevilen yabancı dizilerden biri de Breaking Bad dizisidir. Yıllar önce final bölümünü yayınlayan dizi ülkemizde öyle sevildi ki dizi temalı bir kahve dükkanı bile açıldı. İstanbul’da bulunan kahve dükkanı dizi severler tarafından sıkça ziyaret ediliyor.

Dizinin konusuna ve karakterlerine gelirsek, dizi bir Amerikan şehrinde kimya öğretmenliği yapan Walter White ile başlıyor. Kimya öğretmenimiz kanser hastası olduğunu öğreniyor ve daha fazla para kazanabilmek için metanfetamin adında çok tehlikeli bir uyuşturucu madde yapımını araştırmaya başlıyor.

Kimya bilgisini uyuşturucu yapımında kullanan Walter ilerleyen zamanlarda bir asistan ve satıcıya ihtiyaç duyuyor ve okuldaki öğrencilerinden biri olan Jesse ile ortaklaşa metanfetamin üretimine ve satışına başlıyorlar. Yabancı diziler arasında en çok izlenen ve ödüller alan Breaking Bad sadece beş sezon yayınlandı ve dünya çapında bir ün yakaladı.

Dizi severlere harika dizi önerilerimiz ilerleyen haftalarda da devam edecek. İyi seyirler.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Efsane Diziler Kendini Belli Eder - 2 başlıklı makalemizde Arrow, bull ve dizi izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.