Efsane Diziler Kendini Belli Eder – 2

Efsane Diziler Kuşağı – 2

İnternet devri aynı zamandan inanılmaz bir medya ve içerik zenginliğini beraberinde getirdi. Bu zenginlik film ve dizi sektörüne de yansıdı. Efsane diziler televizyon’da yayınlanırken çok tutan dizilerden oluşuyor. Çoğu dizi sitesinde de bu isimde bir kategori bulunuyor.

harika-dizi-izle

Bilerce film ve dizinin artık her internet kullanıcısının tek tık uzağında yer alamaya başlamasıyla birlikte gelişen bu kategori, internet üzerinden en çok izlenilen dizileri de kapsıyor. Diziler internet kullanıcıları tarafından ikiye ayrılıyor. Birinci kısımda efsane diziler, ikinci kısımda günü geçirmek için izlenen ancak birkaç ay sonra unutulan diziler yer alıyor.

Dizilerin kullanıcı ya da izleyiciler tarafından bu şekilde ayırt edilmesi, dizi vizyondan kalktıktan sonra bile internet kullanmayı bilenler tarafından kolayca bulunmasını sağladı. İzleyicilerin sonradan gelecek nesillere armağanı olan bu kategoriler harika dizi adresinde de en çok tercih edilen kategorilerden biri. Bu dizilere ana sayfamızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Haftalık olarak sizlerle paylaştığımız efsane dizi önerilerimizde bu hafta aksiyonu ve bilimi birleştiren iki harika dizi var.

Yeşil Okçu Arrow

arrow-izle

Amerika Birleşik Devletlerinde çekilen dizi eski bir çizgi romandan esinleniyor. D.C Comics tarafından piyasaya çıkarılan Green Arrow çizgi roman serisi son yıllarda ortaya çıkan çizgi roman dizileri furyasına ilk katılanlardan biri.

Arrow dizisinin konusu, zengin ve şımarık bir genç olan Oliver babasıyla bir deniz seyahatindeyken teknelerinin batması sonucu ıssız zannettiği bir adada mahsur kalır ve burada hayata tutunmaya çalışır. Mahsur kaldığı adada çok zor zamanlar geçiren Oliver adada bulunan bir grup paralı asker tarafından tutsak edilir ve onlar sayesinde kendisini geliştirmeye başlar.

Adadan kaçacağı günü ince ince hesaplayan Oliver bir gün adadan kaçar ve evine döner. Evine döndüğünde büyük bir şaşkınlıkla karşılaşan Oliver her şeyin değiştiğinin farkına varır. Edindiği yeni yeteneklerini ve zenginliğini kullanarak yaşadığı şehri tekrar eski günlerine dönüştürme çalışmalarına başlar.

Kanun kaçakları, hırsızlar, katiller ve psikopatlarla büyük bir mücadeleye girişen Oliver zamanla Arrow olarak anılmaya başlanacaktır. Arrow’u izlemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hukuk ve Yapay Zekanın Harika Uyumu; Bull

Bull-izle

Bull yine Amerika’da çekilen bir dizi. Şu an ikinci sezonunda olan dizi efsane diziler kategorisine girme adaylarından biri. Dizinin ana fikri yapay zeka teknolojisinin insan zihni ve bedeni üzerinde kullanılması üzerine.

Yapay zeka teknolojisi günümüzde de oldukça tartışmalı bir alan. Bu teknolojinin yapabileceklerini hukuk alanında kullanan dizi ekibi çok zorlu davaları, yapay zekadan yardım alarak kolaylıkla çözüyorlar.

Dizide “yargı süreci bilimi” olarak adlandırılan yapay zeka destekli bir bilim türü ortaya atılıyor. Bu bilime göre mahkeme sırasında yargıç, savcı, avukatlar, sanıklar, tanıklar ve jürinin davranışları inceleniyor. İnceleme sonucunda kimin ne karar vereceğini bulabilen yapay zeka sistemi devreye giriyor.

Dizi adını dizinin baş rol karakteri olan Dr.Bull‘dan alıyor. Dr.Bull uzman bir psikologdur ve kuruduğu ekip ve sistemle, kendisini aklanmak için kiralayan suçlulara ya da davacılara hizmet etmektedir. Ekibi ve Dr.Bull davaların kazanılmasında her zaman başarılı olmayı biliyor. Bazen sanıklarını ipten bile alabiliyor.

Aksiyon ve bilimin buluştuğu Bull dizisini izlemek için harika dizi sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Dizi henüz 2. sezonunda ve daha da gideceğe benziyor. Ancak siz daha güncel ve yeni diziler arıyorsanız sitemizde bulunan yüzlerce diziyi inceleyebilir ve istediğini izleyebilirsiniz.

Yabancı diziler, yerli diziler, komedi dizileri, bilim kurgu dizileri, savaş dizileri hatta belgesel diziler bile sitemizde mevcut. İyi seyirler.

 

Bir önceki yazımız olan Efsane Diziler Kendini Belli Eder -1- başlıklı makalemizde altyazılı dizi izle, dizi izle ve yabancı dizi izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.