Efsane Diziler Kendini Belli Eder -1-

Efsane Diziler Kendini Baştan Belli Eder

Efsane diziler denildiğinde çok göreceli bir kavramı belirtmiş oluruz. Öyle ki yıllar içinde onlarca efsane dizi yayınlandı ancak herkesin sevdiği ve efsane olarak gördüğü dizi farklı olabiliyor.

House of Cards 6

Efsane diziler, insanları izlediğinde adeta kendine çeker ve bir daha da bırakmaz. Konusu, senaryosu ve oyuncularıyla bağımlısı olduğunuz dizilerin yeni bölümlerini beklemekten harap olursunuz. Bazen sevdiğiniz dizinin yeni bölümünün yayınlanması senelerce bile sürebiliyor. Bu gibi durumlar da bile efsane dediğiniz o dizilerin peşini bırakmıyorsunuz.

Diziler televizyon dünyasının vazgeçilmez eğlence kaynaklarından biri. Yerli diziler ve yabancı diziler olmak üzere ikiye ayrılan diziler internetin gelişmesi ve genişlemesi ile birlikte inanılmaz bir boyuta taşındı. Televizyon üzerinden izlenen ve internetten izlenen olmak üzere ikiye böldüğümüz dizi izleme kültürü efsane dizilerin oluşmasına da yardım etti.

Efsaneler Ölmez

Dizilerde bir türlü ölmeyen iyi ya da kötü karakterler gibi efsane diziler de asla ölmezler. On sezon izlediğiniz bir diziyi bir kaç yıl sonra tekrar izleyerek yad etmek mümkün. Bugün içinde bulunduğumuz internet ortamında eski dizilere bile kolaylıkla ulaşmak mümkün.

Örneğin “Friends” dizisi neredeyse 20 yıl önce final yapmış dizilerden bir tanesidir. Ancak kuşakları büyüten dizi hala severek izlenmeye devam ediyor. Üstelik yeni kuşak bu diziyi büyüklerinden duyarak izlemeye başlıyor ve bir daha bırakamıyor.

Friends

Yaklaşık 20 yıl önce final bölümünü yayınlayan ve ekranlara veda eden dizi bugün internet ortamında çoğu dizi sitesinde ulaşılabilir durumda. Bu yönüyle efsane diziler arasına giren “friends” oyuncuları ve en komik sahneleriyle sosyal medya mecralarında karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Altı birbirinden komik karakteri barındıran dizi, bu arkadaşların aralarında geçen eğlenceli ve duygusal konuları işliyor. Diziden sonra meşhur olmayı başaran oyuncuların bir kısmı daha sonra neredeyse başka bir dizi ve film projesinde yer almadı ancak sevenleri onları asla unutmuyor.

Friends-izle

Supernatural

Başka bir efsane dizi Supernatural. Dizi 13. sezonunun içinde ve tüm heyecanıyla devam ediyor.  Dean ve Sam kardeşlerin yaşadıkları doğa üstü olaylar bir türlü bitmek bilmiyor. Şeytanlar, iblisler, melekler, zombiler, vampirler dizide ne ararsanız var.

super-natural-izle

Hem eğlenceli hem de aksiyon dolu bölümleri dizinin sevenleri tarafından büyük heyecanla izleniyor. İki yüz elliden fazla bölüm yayınlayan dizi efsane olmak özelliğini çoktan kazanmış durumda. Dizinin son bölüm fragramını sayfamızdan izeleyebilirsiniz. Bakalım Winchester kardeşler bu kez  başlarını bulaşıkları beladan nasıl kurtulacaklar.

 

Siz de en sevdiğiniz efsane dizileri yorum olarak bizimle paylaşın hem diğer izleyicilere öneriler verin hem de yeni efsane diziler öğrenin. 

Bir önceki yazımız olan Mafya Dizilerine Bir Yenisi Eklendi: McMafia başlıklı makalemizde dizi izle, gerilim ve mafya dizisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.