Deutschland 83 Dizi Tanıtımı

Deutschland 83 tamamıyla casusluk üzerine kurulu bir hikâyeyle Sundance TV ekranlarında karşımıza çıkıyor. Dizinin ilk fragmanı yayınlandıktan sonra casus draması olarak türünün belirtilmesi başlı başına bir ilgi çekme sebebi olarak görüldü. Bu tip yapımların nadir olmasından ötürü de 17 Haziran 2016 itibariyle başlamış olan dizi kitlesini yakalamayı başardı. Tarihin derinliklerinde yer alan bir hikâyeye de sahip olması diziyi ayrı bir noktaya koymamız için yeterli oluyor.

Almanya’nın tarihinde yer eden Doğu ve Batı bloğunun tam ortasında geçen hikâyede tarafların 1980’li yıllarda neler yaptığını, ne gibi yollara başvurulduğunu anlayabileceğiz. Eleştirisel bir yapıya da sahip olduğu için dikkat çeken bir gösterime sahip oldu. Deuschland 83 1.sezonu yalnızca 8 bölüm olarak duyurulmuştu ki şu sıralar sezon onayına kesin gözüyle bakılan yapımlar arasındadır. Hatta yalnızca resmi olarak bir duyurunun olmadığını da belirtmek yanlış olmaz.

Deutschland 83 Özeti

Deutschland 83 konusu ile Martin Rauch isimli bir Doğu Almanya vatandaşını merkezinde işliyor. Çünkü politik gerekçeler ve savaşın şartlarına odaklanan bir zihniyet tarafından kendisi Batı Almanya’ya casus olarak gönderilmiştir.

Soğuk savaş senaryolarını sevenlerin asla kaçırmaması gereken yapımın 1983 yılı ile başlayan ve Almanya’yı işleyen dizinin senaryosunda ise bir Amerikalı olan Anna Winger ile Joerg Winger çifti yer alıyor. 2015 yılında projelendirilen dram yönü en ağır dizi olduğunu da söyleyebiliriz.

deutschland

Bir önceki yazımız olan Tutankhamun Dizi Tanıtımı başlıklı makalemizde Tutankhamun dizisi ve Tutankhamun hikayesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.