Bimilui Soop (Stranger)

Netflix, dizi izlemek isteyen herkesi kendisine çekebilecek kadar geniş bir skalaya sahip. Bilhassa orijinal yapımlar ve bu yapımların yeniden çekilmiş versiyonlarıyla bize müthiş bir seyir zevki sunabiliyor. En kötü ihtimalle dublaj veya altyazı seçenekleriyle müthiş seriler keşfetmemizi sağlıyor. Bimilui Soop dizisi bunlardan birisi olarak değerlendirilebilir.

Netflix üzerinde Stranger veya Forest of Secrets isimleriyle görebilirsiniz. Birçok kişi bu üç isimden birisi olarak anıyor. Fakat Stranger isminin daha da yaygınlaşmasında Netflix’in payı büyük.

Keza dizinin orijinali Güney Kore menşei olduğu için hiçbir zaman izleyemeyeceğimiz bir yapıyla tvN isimli ulusal bir kanalda yayınlanıyor. Burada kısa sürede yayılan ve Uzakdoğu pazarında dikkat çeken yapımdan söz etmek mümkün görünüyor. Şu sıralar Netflix’te karşımıza çıkması ile Stranger 1.sezonu dikkat çekiyor. Ancak genel anlamda hepimizin merak ettiği nokta dizinin ikinci sezonunun çekilip çekilmeyeceği oluyor. Serinin bizleri şaşırtacak bazı özellikleri ise şimdiden insanların ilgisini çekti. Tıpkı ülkemizde olduğu gibi uzun süreli bölümlerle oldukça seri bir hikâye anlatımı görüyoruz. Ortalama bölüm süresinin 75 dakikayı geçmesi ile beraber kaç bölüm olacağını az çok tahmin edebiliyorsunuz.

Bir şok daha yaşamanıza sebep olan nokta ise burada karşınıza çıkıyor. Bimilui Soop 1.sezonu tam 16 bölümden oluşuyor. Şu an merakla araştırdığınız Stranger 2.sezonu olacak mı sorusunun net bir cevabını bulmak ise neredeyse imkânsız.

Stranger Oyuncuları

Stranger oyuncu kadrosu ile Kore dizilerini izlemek isteyenleri kendisine çekebilir. Keza Uzakdoğu merkezli bir oyuncu kadrosuyla ilgiyi üzerine çekecektir. Sadece bu tip dizilere ilgi duymayanlar için biraz sıkıcı gözükebilir. Alternatif bir oyuncu görme isteğinizi tavan yaptırabilecek kadar çekik gözlü oyuncuyu kadrosunda barındırıyor.

Tanıdık yüz arayışı içerisine girdiğinizde ise Sense8 ile performansını en üst noktaya çıkaran bir isimle karşılaşıyorsunuz. Doona Bae tarafından başrolü üstlenilmiş olan Stranger dizisinin bu denli ilgi görmesi normal karşılanabilir. Kendisine eşlik eden isim ise yine yerli bir oyuncu olmuş.

  • Sense8 dizisinde rol alarak oldukça iyi bir performans sergileyen Doona Bae
  • Seung Woo Cho
  • Jae Myung Yoo
  • Hye Sun Shin

Stranger 2. Sezonu Olacak Mı?

Stranger 1.sezonu ne zaman diyenler için 10 Haziran 2017 itibariyle başladığını söyleyebiliriz. Bununla paralel olarak 30 Temmuz 2017 ile finalini yaparak ortadan kaybolmuştur. Yayınlanan 16 bölüm ile beraber 75 dakikalık gösterimle kendisine hayran bıraktırdığı bir yapımdan söz edebiliyoruz.

Fakat Netflix platformunda da Stranger 16.bölüm final olarak gözüküyor. Yani herhangi bir 2.sezon onayı, yeni sezon çekimleri ve gösterim tarihi gibi detaylara rastlayamıyoruz. Şu sıralar Stranger 2.sezonu olmayacak gibi görünüyor. Ancak Netflix diziyi tvN cephesinden alırken yaptığı anlaşmaya istinaden yeni bölümler çeker mi çekmez mi net bir ifade yer almıyor.

Stranger Konusu

Stranger hikâyesi ile sükse yapabilecek bir Güney Kore dizisine benziyor. Standart bir Uzakdoğu dizisi ile benzer özellikler taşıdığını ise söylemek şart. Burada Seung Woo Cho tarafından canlandırılan Hwang Shi Mok karakterini ana karakter olarak izleyeceğiz. Nörolojik sorunlardan kaynaklanan mecburi bir operasyon ile ufak yaşlarda geçirilen bir beyin operasyonu sorunun başlangıç noktası olarak düşünülebilir.

Bir nevi duygularını aldırmış gibi olan Hwang bu bağlamda mantığının önüne asla geçemez. Mesleği adaleti sağlayacak olan savcı iken kendi hayatı için bunu ne kadar sağlayabildiğini sorgulamaya başlar. Bir cinayet davasında ise ipler kopacaktır. Keza Han Yeo Jin isimli bir polis ile olay yerinde karşılaşır. Polis karakterini canlandıran Doona Bae ile düşünce yapısında bazı değişiklikler olacaktır. Baktıkları cinayet davası ve savcının verdiği kararlar ise Stranger dizisini izlemek için tek başına yeerli bir sebep.

Bimilui Soop (Stranger) Fragman

Bir önceki yazımız olan Pose Başrol Oyuncusu Değiştirildi! başlıklı makalemizde Pose başlama tarihi, Pose ilk onay ve pose oyuncuları hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.